II edycja targów Pro Defense

W minionym tygodniu w Warszawie odbyła się "Konferencja sprawozdawczo-planistyczna dotycząca współpracy MON z organizacjami proobronnymi". Podczas konferencji Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podsumował pierwszy rok szkoleń Organizacji Proobronnych, oraz nakreślił przybyłym założenia związane z piątym rodzajem sił zbrojnych. Dzięki konferencji wiadomo już, że targi Pro Defense na stałe wpisały się w kalendarz priorytetowych wydarzeń realizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej! 

W przyszłym roku wydarzenie odbędzie się od 1 do 4 czerwca i tak jak w roku 2016 realizacje zadań ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej koordynuje i nadzoruje Biuro do Spraw Proobronnych MON. Podczas Targów wszyscy wystawcy wraz z Ministerstwem Obrony Narodowej i Polską Grupą Zbrojeniową zostaną ulokowani na hali nr 5 i 6, natomiast na hali nr 3 pojawi się ścieżka edukacyjna o charakterze historyczno-patriotycznym przy współudziale muzeów wojskowych. Drugą część hali nr 3 uzupełnią trenażery strzeleckie oraz wszelkiego rodzaju symulatory wojskowe. Tak jak w roku 2016 wydarzenia będzie idealną okazją, aby poznać możliwości polskich jednostek specjalnych, które zaprezentują swoje umiejętności bojowe poprzez pokazy dynamiczne na targach Pro Defense! 

Podczas czterech dni targowych odbędzie się również Centralny Zlot Klas Mundurowych, podczas którego do Ostródy przybędzie tysiąc uczniów szkół o profilu mundurowym. Uczestnicy Zlotu przejdą szkolenia z zakresu: technik posługiwania się bronią, przetrwania w trudnych warunkach, technik ratownictwa medycznego oraz szkolenie strzeleckie.

Zapraszamy do Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Mazury na II edycję targów Pro Defense już 1 czerwca 2017 roku!

Poniżej link do wypowiedzi Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza podczas „Konferencji sprawozdawczo-planistycznej dotyczącej współpracy MON z organizacjami proobronnymi”:

https://www.youtube.com/watch?v=n5M0a-NTCag