O ścieżce

Od obozu wojskowego Mieszka I poprzez wyposażenie husarza aż po prototypy marsjańskie to wszystko czeka na odwiedzających Expo Mazury w pierwszy weekend czerwca. Zainteresowani będą mogli dotknąć  historii polskiej wojskowości dzięki zapoznaniu się
z eksponatami będącymi w zasobach muzeów z całego kraju. Ważnym elementem ścieżki będzie obecność prawie 140 rekonstruktorów, którzy będą na bieżąco opowiadać o przypisanych im okresach historycznych.  

Ścieżka historyczno-edukacyjna Polska Ścieżka Zbrojeniowa  przeznaczona jest dla wszystkich odwiedzających targi Pro Defense 2017, które odbędą się w dniach 1-4 czerwca w ostródzkim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury. Jej celem jest umożliwienie aktywnego poznania historii Polski (ze szczególnym uwzględnieniem polskiej wojskowości), zbudowanie świadomej postawy patriotycznej oraz przybliżenie idei proobronności kraju. Podczas targów na terenie Ścieżki Historyczno-Edukacyjnej odbędzie się również konkurs na najsprawniejsze przebycie Ścieżki wraz
z Torem sprawnościowym.

- Stworzyliśmy  Polską Ścieżkę Zbrojeniową, żeby móc w jednym miejscu i czasie, jak najszerzej zaprezentować szerokiemu gronu zwiedzających historię polskiej obronności. Historię wielkich zwycięstw i trudnych okresów- podkreśla Bartłomiej Kasprzysiak Dyrektor Targów Pro Defense 2017- Obecnie odnotowujemy znaczące wzrost zainteresowania historią polskiej armii. Dzięki obecności eksponatów i rekonstruktorów wszyscy odwiedzający targi będą mogli rozszerzyć swoją wiedze na ten temat i dosłownie dotknąć ważnych jej punktów.

Na samej Ścieżce będzie można też sprawdzić wiedze wcześniej nabytą – a to wszystko dzięki specjalnemu torowi przeszkód, którego ważnym elementem będzie konkurs na najsprawniejsze pokonanie ścieżki wraz z torem sprawnościowym połączony z testem wiedzy z historii polskiego oręża.

Sponsorem bonów za najszybsze pokonanie Ścieżki Historyczno-Edukacyjnej jest firma odzieżowa Regatta

Mecenasem Polskiej Ścieżki Zbrojeniowej jest Polska Grupa Zbrojeniowa